Fast drying topcoats comparison

I’m a huge huge fan of quick drying topcoats. I can’t live without them. I’m usually in a hurry while I’m painting my nails so this is absolutely must have for me. I had 5 quick drying topcoats and it is tome to make a comparison.

Jestem wielką fanką szybkoschnących topów. Nie mogę żyć bez nich. Z reguły maluję paznokcie w pośpiechu i to absolutny muszmieć dla mnie. Miałam 5 róznych topów tego typu i czas je porównać.

Seche Vite Dry Fast Top Coat

The most popular fast drying topcoat. It dries super fast (faster than other topcoats), polish is semi-dry after 2-3 minutes (you can touch ti then) and absolutely dry after about 15 minutes.The brush is normal, not too thin, but the shape is too rectangular for me and I sometimes made some smudges with it. Topcoat is very shiny but is easy to scratch the surface. The major disadvantage is that it shrinks the polish on the edges (especially the jelly ones). It also thickens very fast (after about 1/2 of the bottle capacity) and it is hard to thin it – maybe Seche Restore works great but I tried to make it thin with a regular nail polish thinner for a few times (non-toluene version) and it thickened after few uses of it. Thats why I didn’t finish my bottle. It is not B3F.

Najpopularniejszy szybkoschnący top. Schnie bardzo szybko (szybciej niż pozostałe topy), lakier jest połowicznie suchy po 2-3 minutach (mozna go wtedy dotknąć) i całkowicie wysuszony po około 15 minutach. Pędzelek jest normalny, nie jest zbyt wąski ale dla mnie jest zbyt prostokątny i czasami robiłam nim smugi. Top jest bardzo błyszczący ale łatwo zarysować jego powierzchnię. Najważniejszą wadą jest fakt, że kurczy lakier na brzegach (w szczególności żelkowe). Do tego szybko gęstnieje (po około połowie butelki) i ciężko go rozcieńczyć – może Seche Restore sobie z tym świetnie radzi, ale ja go rozcieńczałam kilka razy zwykłym rozcieńczalnikiem (beztoluenowym) i gęstniał po kilku użyciach. Nie jest B3F.

Rating / ocena – 4/6

Poshe Super-Fast Drying Top Coat

B3F is the brother of Seche Vite. A polish is semi-dry after 4-5 minutes and absolutely dry after about 20-25 minutes. It is also very shiny, but at the same time easy to scratch the top surface. What I like the most about this topcoat is its brush – it has a triangular shape and I never made any smudges with it. This topcoat doesn’t get thick very fast, I used a non-toluene nail polish thinner 2 or 3 times only (once a 3/4 of the bottle is used) and it worked very well and for a longer time than in Seche Vite. The best thing in this topcoat is that it makes the polish dry almost that fast as SV but it doesn’t shrink it. It shrinked my polishes only for a few times and they were typical jellys, so I can forgive him that. After testing other topcoats, I bought another bottle and this is „my” topcoat and I will stick to it.

B3F brat Seche Vite. Wysusza połowicznie lakier po około 4-5 minutach i całkowicie wysusza lakier w 20-25 minut. Również ma mocny połysk i łatwo go zarysować. To co w nim najbardziej lubię, to pędzelek – ma trójkątny kształt i nigdy nie zdarzyło mi się nim zrobić smug. Top nie gęstnieje szybko, rozcieńczałam go beztoluenowym rozcienczalnikiem 2 albo 3 razy (po około 3/4 butelki albo i później) i bardzo dobrze się sprawdził i lakier był w dobrej formie dłużej niż Seche Vite. Najlepszą rzeczą w tym topie jest to, że schnie prawie tak szybko jak Seche Vite ale nie kurczy lakieru. Tylko kilka razy skurczył mi lakier ale to były typowe żelki, więc mogę mu to wybaczyć. To jest ten „mój” top i po testach pozostałych topów kupiłam kolejną butelkę i przy nim zostanę.

Rating / ocena – 5,5/6

Sally Hansen Insta – Dri

This topcoat is also not a B3F one. A polish is semi-dry after 2-3 minutes, but absolutely dry after about an hour or more. And it’s getting thick super fast, once the 1/3 of the bottle is used! And it is super hard to make it thin, in my opinion it is almost impossible. Advantages? It is super shiny (much more than other topcoats) and the surface is super hard, it is not that easy to scratch it. The brush is normal, topcoat doesn’t shrink the polish. But when topcoat is getting thick that fast, it is useless for me.

Ten top również nie jest B3F. Wysusza połowicznie lakier w 2-3 minuty, ale do końca dopiero po godzinie albo i więcej. Gęstnieje super szybko, po około 1/3 butelki! Bardzo ciężko go rozcieńczyć, w sumie to prawie niemożliwe. Zalety? Jest super błyszczący (bardziej niż pozostałe topy) i po wyschnięciu powierzchnia jest mega twarda i ciężko go zarysować. Pędzelek jest normalny, top nie kurczy lakieru. Niestety, jeżeli top tak szybko gęstnieje to jest dla mnie bezużyteczny.

Rating / ocena – 2/6

Essie – Good to Go – The Fastest Drying Top Coat

Another B3F topcoat. It was quite good, but it doesn’t dry super fast (semi-dry after 5-10 minutes, absolutely dry after about 30-40 minutes), but still a lot faster than regular topcoats. It was shiny, glossy but easy to scratch. It doesn’t shrink the polish at all and it is thin for a long time (almost to the end of the bottle). I don’t like the brush, I hate Essie brushes and I usually made smudges on creme polishes with it. But it is still nice and useful.

Kolejny top B3F. Był całkiem niezły, ale nie schnął super szybko (połowicznie po 5-10 minutach, w pełni po 30-40 minutach), ale nadal o wiele szybciej niż zwykłe topy. Jest błyszczący, z dużym połyskiem ale podatny na zarysowania. W ogóle nie kurczy lakieru i nie gęstnieje przez długi czas (praktycznie nie gęstnieje aż do końca butelki). Nie pasuje mi w ogóle pędzelek, nienawidzę pędzelków Essie i z reguły robiłam nim smugi na kremowych lakierach. Ale nadal jest przyzwoity i przydatny.

Rating / ocena – 4/6

Orly – Sec ‚N Dry Multi-Layer Quick-Dry Topcoat

This topcoat is also B3F. Drying time is similar as in the Essie Good To Go – semi-dry 5-10 minutes, absolutely dry after 30-40 minutes. I got a mini version (9 ml) and it doesn’t get thick at all. What I like the most is the brush – it is similar to Poshe brush (triangular shape) and it is super easy to paint with it. I like it more than Essie Good To Go. It doesn’t shrink the polish at all.

Ten top również jest B3F. Schnięcie jest podobne jak w wypadku Essie Good To Go – połowicznie wysusza po 5-10 minutach, całkowicie po 30-40 minutach. Ja miałam miniaturkę (9 ml) i w ogóle nie zgęstniała. Co lubię w nim najbardziej? Pędzelek. Jest podobny do tego w Poshe (trójkątny kształt) i bardzo łatwo się nim maluje. Wolę ten top niż Essie Good To Go. Nie kurczy w ogóle lakieru i za to ogromny plus.

Rating / ocena – 4.5/6 

So which topcoat is the best? It is difficult to say. All of them have advantages and disadvantages. Just read the reviews (my reviews or on the internet) – sometimes a topcoat can work for you even if it has a bad rating in my short article. My favourite is Poshe, the second one is Orly. A lot of people are also using other topcoats  Sometimes you need to try a few of them to find the best one. I think that I already found my personal favourite :)

Więc który top jest najlepszy? Ciężko powiedzieć. Każdy ma swoje wady i zalety. Po prostu czytajcie recenzje (moje albo inne w internecie) – czasami top może się u was sprawdzać, nawet jak ma u mnie kiepską ocenę. Moim ulubionym jest Poshe, drugim jest Orly. Dużo osób chwali sobie pozostałe topy :) Czasami trzeba wypróbować kilka, aby znaleźć ten jedyny. Ja już chyba znalazłam :)

 • Great comparison! Thanks

 • lubię to! :)

  świetny post. do mnie przyleciał Poshe (jeszcze nie zdazylam uzyc), uzywalam tez Seche (miniaturka) i Quickena Nail Teka (ten ostatni robi smugi..)

  post o wykonczeniach – tez rewelacja, porzadkuje wiedze :)

 • bosiaq

  Super post, bardzo przydatny, bo ostatnio robiłam mały risercz co kupić :P

  Gdzie kupujesz Poshe? Bo widzę, że na all nie ma.

 • sabbatha

  na ebay albo jest na transdesign. w Polsce chyba nikt nie sprowadza, co dziwne bo to ta sama firma so Seche i China Glaze.

 • Freshie

  Have you used China Glaze Fast Forward? I like it better than SV and it’s B3F, but it does get thick where I haven’t had any problems w/Orly so far. Thanks for the post!

 • sabbatha

  @Freshie No, I didn’r – I used only these 5 topcoats :)

 • thanks. I have seen a lot of people raving about Poshe lately. I also rate OPI – it dries super fast and super glossy. xx

 • I’ve never tried any of these! I have a Revlon Quick Dry Top Coat. It doesn’t dry super fast, but it gets the job done, lol! Thanks for the comparison!

 • Thank you for this post!
  But I’m still a Seche Vite fan! ;)

 • sabbatha

  @maroccanmint przeciez jest dobrej jakosci, tylko trochę wolniej wyszusza ;]

 • Szkoda, ze Poshe nie ma na allegro >_< Póki nie sprowadzą stawiam na Seche - szybkość ponad wszystko ;)

 • Używam SV, ale zauważyłam, że przy dłuższym stosowaniu paznokcie zaczynają odłazić płatami. To już nie jest rozdwajanie się, to klęska. Ale i tak jest najlepszy jeśli chodzi o wysuszanie.
  Co do Essie Good to go – zmartwiłaś mnie. Chciałam wypróbować i liczyłam na jakość :(

 • Dzieki wielkie za ten post! Wlasnie motam sie w decyzji co kupic, idealnie trafilas, rewelacja!

 • Irishenchantment

  this is a great post thankyou for this, will help me look for fast drying top coats out there now, thankyou

 • Thanks for the comparison! I own Orly Sec’n Dry and I think it decreases the staying power of my nail polishes. I also own their Won’t Chip topcoat and it makes my nail polish dry super fast but it chip like crazy( I have ordered Seche Vite online and I can’t wait to try it!

 • I’ve tried them all and while the occasional shrinkage of SV still drives me crazy, I’ve found that its still my favourite QD!

 • Anonymous

  Używam Poshe, ale schnie szybciej niż piszesz – suchy w dotyku od razu po skończeniu malowania, a w 10 minut lakier jest całkiem suchy, fakt – jeszcze nie należy w nim odkręcać śrub.. ale musiałabym ostro przywalić gdzieś paznokciem, żeby go ruszyło.. Super jest też Nubar Diamond.

 • sabbatha

  @Ania mi sie nieestety nie udalo, ale ja mam tanszy rozcienczalnik Cree wiec moze sobie nie poradzil.

 • Ja lubię InstaDri, ale ostatnio rozglądam się za czymś szybszym ;) Natomiast co do gęstnienia – u mnie daje się rozcieńczyć Inglotem – co prawda nie 2-3 kroplami, tylko porządniejszym chlustem, ale poprzednia butelka rozcieńczona mniej więcej w połowie przetrwała spokojnie następne 2 miesiące (czyli u mnie – jakieś 20 malowań).

 • Mam świeżo zakupiony top Poshe i niestety kurczy lakier. Nie tak bardzo jak różne Sally Hansen, które próbowałam albo Seche Vite, ale jednak. Znalazłam na to sposób – malując lakierem wyjeżdżam pod spód płytki, wtedy nie ma co się kurczyć ;)
  Magda ostatnio opublikował…Pretty little liarMy Profile