Czerwony foil / red foil

Kupiłam ten lakier w chińskim centrum handlowym, bo Whale’s Nails bardzo chciała czerwony foil ten tak wyglądał. Męski towarzysz zakupów jak go poczuł od razu powiedział, że śmierdzi jak lakier samochodowy. Powiem wam, że nie zdziwię się jak to właśnie coś zbliżonego, bo capi niemiłosiernie. Jak malowałam nim paznokcie do swatchy, to otworzyłam okno na oścież a i tak mnie głowa rozbolała, ble :P Trochę strach coś takiego nakładać na paznokcie, więc nie kupuję praktycznie takich badziewiastych lakierów no i kładę podwójnie bazę pod nie (łudzę się, że nie weżrą mi się w płytkę i nie dostanę od nich raka lol, żartuję oczywiście). Efekt jest boski, prawdziwy czerwony foil. Czerwień jest trochę winnego typu, ale i tak jest mega. Niestety zapach zabija, więc na pewno nie będę zbyt chętnie do niego wracać (co nie znaczy, że go wyrzucę, o nie :P) ;) Na zdjęciu dwie warstwy, schnie niestety dość wolno ale efekt super. Ciężko uchwycić foliowe wykończenie, ale uwierzcie – to prawdziwy foil.

♠     ♠     ♠

I bought this varnish at the Chinese market, because Whale’s Nails really wanted to have a red foil nail polish and this one looked like that. My male shopping companion said once he sniffed it, that it smells like a car paint. I think it could be something similar, because it stinks really bad. When I was painting my nails with it, I opened the window wide, but I got a headache anyway, yuck :P It’s a little bit risky to apply polishes like that on nails, I of course apply 2 coats of base coat under them (I decieve myself that they won’t hurt me and I won’t get cancer lol, I’m joking of course). I love the effect, it’s a true red foil. It’s more like a vine type of red, but still great. Unfortunatelly, the smell is really killing me, so I won’t use it willingly again (it doesn’t mean that I’ll throw it away, oh no :P) ;) Two coats on the pics, it dries slow but the effect is great. It’s hard to capture the foil finish, but trust me – it’s a true foil.

w cieniu / in the shade

Red foil czerwony foil OK #92

Red foil czerwony foil OK #92

w słońcu / in the sunlight

Red foil czerwony foil OK #92

  • Chciałabym jeszcze bardziej metaliczny i rubypumpsowy, ale ten też jest boski. :D W sumie kojarzy mi się właśnie z lakierem samochodowym, no i ten zapach, to już w ogóle. ;p

  • zygzak

    też go miałam. smrod wygrał, lakier polecial do kosza i wiecej takich nie kupuję. przebil nawet kleancolor.

    kolor może śliczny ale migrena nie pozwala na używanie.

  • ania!

    to chyba ten sam mam ;) kolor jest super, nie spotkałam podobnego czerwonego foila, ale smród porażający, owszem.

  • Napisałabym, że mniamuśny, ale opis zapachu z mniamuśnością ma niewiele wspólnego ;p