Colour Alike KRK #520 Cumel

 Colour Alike KRK #520 Cumel to drugi jasny odcień z kolekcji KRK. Na dole jest obiecane porównanie. Cumel (co to znaczy, jakaś Krakowianka mi podpowie?) to lakier nude z ciepłymi, beżoworóżowymi tonami. Kryje po 2 warstwach, czyli ciut lepiej niż chłodny #521. Nie wiem, który wolę – są inne i oba są boskie. Schnięcie i aplikacja jak zwykle bez zarzutu. Nie jestem specjalistką od takich kolorów, ale chyba jest dość nietypowy, przynajmniej ja nie znam innego lakieru (co nie znaczy, że ich nie ma :P). Do kupienia na stronie Colorowo.pl.

♠     ♠     ♠

 Colour Alike KRK #520 Cumel is a second light shade from KRK collection. Cumel is a nude shade with warm beige/pink tones. It covers nails after 2 coats, so it’s a bit less than in cool toned #521. I’m not sure which one I like more – they are different and both are great. Application and drying time were very good, as always. I’m not familiar with shades like that but I think it’s a quite unusual shade, at least I don’t know any other nude like that (but it doesn’t mean that they don’t exist ;P).

w cieniu / in the shade

Colour Alike KRK 520 Cumel

w słońcu / in the sunlight

Colour Alike KRK 520 Cumel

No i porównanie kilku jasnych kolorów. Jak widać są zupełnie inne. Colour Alike Typografia E jest zdecydowanie najbardziej szary, a SpaRitual Driftwood jest żółty. Colour Alike #521 Maniurka jest najczystsza i w porównaniu do pozostałych jest prawie biała (ale ma różowe nuty). Orly Pure Porcelain jest podobnie brudny i ciepły jak Cumel, ale Cumel jest bardziej różowo-beżowy niż Orly. Na pewno lepiej się maluje CA i mają ładniejszy połysk niż Orly.

♠     ♠     ♠

And here is a light polishes comparison. As you can see, they are totally different. Colour Alike Typografia E is much more grey than the others and SpaRitual Driftwood is yellow. Colour Alike #521 Maniurka is the cleanest shade from the bunch and compared to other shades, it’s almost totally white (but it has some pink tones). Orly Pure Porcelain is as dirty and warm as #520 Cumel, but #520 Cumel is more pink-beige than Orly. Application is better in Colour Alike than in Orly for sure.

Colour Alike 520 Cumel vs Colour Alike 521 Maniurka vs Colour Alike Typografia E vs Orly Pure Porcelainvs SpaRitual Driftwood

 

A już jutro na Colorowo:

46250_669336919808524_567675594314007848_n

 • Oglądałam go w Mydlarni Wrocławskiej, ale jakoś nie widziałam go na swoich paznokciach i nie wzięłam. Hmm, chyba jednak po niego wrócę :)

 • Wszystkie kolory ładne, nie wiem, na co się przy jutrzejszej promocji zdecydować, haha :D
  Eklerek ♥ ostatnio opublikował…Flormar Pretty Cream & Glaze Lipstick p319My Profile

 • Prześliczny :) Ostatnio lubię takie odcienie ;)
  katarzyna.marika ostatnio opublikował…ShinyBox czerwiec 2014My Profile

 • na zdjęciach promocyjnych bardziej mi się Maniurka podobała, ale teraz już nie wiem…
  Redhead Nails ostatnio opublikował…Różowe piaskiMy Profile

  • ja bym brała oba :P
   sabbatha ostatnio opublikował…Colour Alike KRK #520 CumelMy Profile

   • Mysza

    Ja chyba właśnie tak zrobię i kliknę oba, bo też nie mogę zdecydować, który bardziej mi się podoba :P

 • Piękny ♥♥♥♥♥ uwielbiam takie lekkie cieliste kolory :-)
  amisiaa13 ostatnio opublikował…Essie „Bobbing for baubles”My Profile

 • a co tu tak jasno :P lakier nie w moim typie :P
  Contagiada ostatnio opublikował…INGRID Cosmetics Love story #247My Profile

 • Ale duże zmiany! Przyzwyczaiłam się do czerni na twoim blogu, ale myślę że szybko przywyknę do jasnego tła, bo bardzo takie lubię na blogach:)
  kleopatre ostatnio opublikował…Sensique – Mint MistMy Profile

 • Aga

  Cumel to po krakowsku smoczek :D taki dla niemowląt ;)
  a kolekcja cała super, czaję się na nią jak tylko będzie matki boskiej pieniężnej :D
  Aga ostatnio opublikował…Andrzej Seremet: Prokuratura i ministerswo znajdują się w sporzeMy Profile

 • Ładny, ale dla mnie za jasny:) Jego nazwa mnie zaskoczyła. Nigdy nie powiązałabym jej z Krakowem. Z ciekawości sprawdziłam, co wujek Google wie na temat tego słowa. Okazało się, że pod tym wyrazem kryje się smoczek. Może to jakieś nawiązanie do smoka wawelskiego;p
  karminowe.usta ostatnio opublikował…Melisa krem silnie nawilżający do cery delikatnejMy Profile

 • Ładny, o ładny :) Choć wyjątkowo rzadko nosze takie delikatesy :)

 • lorraine

  Fajnie że go pokazałaś jeszcze przed dzisiejszą nocą :-) A jak się ma cumel do białej fabryki? I rzeczywiście skąd ta nazwa :-D

  • aj widzisz zapomniałam o białej fabryce :x a coś mi świtało, że jeszcze jeden był taki lakier >.< nawet go miałam na biurku do swatcha >.< to opiszę słownie i na fb dorzucę fotkę w butelkach - biała faryka to prawie biały beż, ciepły, 521 jest różowy, cumel w porównaniu do nich jest jak totalnie rozbielona kawa z mlekiem.

   • lorraine

    I jeszcze jeden był, lose your lingerie :-P ale to byś musiała już porównanie na dwóch dłoniach robić :-D to ja idę szukać Cię na fb, choć pewnie i tak kupię dwa :-D