Colour Alike #544

Colour Alike #544 to mój trzeci ulubieniec (dobra, z definicji ulubieniec jest jeden, ale użyjmy takiego skrótu myślowego ;) z ostatniej serii CA. Niestety jeżeli macie zbyt chłodno ustawiony monitor, to może się wydać zbyt zimny i bardziej tealowy, wtedy musicie mi uwierzyć na słowo, że jest bardziej zielony. Główny kolor jest bardzo blisko szmaragdowej zieleni i zmienia się na ciemnoniebieski, morski odcień. Bardzo dobrze to widać, nie musiałam się bawić zbytnio z robieniem zdjęć, po prostu to całkiem przyzwoity duochrom i tyle. W sztucznym świetle jest prawie całkiem szmaragdowy.

Wydawał mi się prawie dupe OPI Cuckoo For This Color i jego bliźniaka China Glaze Emerald Fitzgerald, ale jak je porównałam to China Glaze (OPI wysłałam kiedyś Wielorybełowi i go już nie mam, ale były identyczne) nie ma prawie w ogóle szmaragdowozielonego poblasku ani tonów, jest praktycznie tylko ciemnomorski/tealowy. Tak tak, Colour Alike jest zdecydowanie lepszy, a jak ja mówię, że coś jest lepsze niż China Glaze to o czymś to świadczy ;) Tak jak w przypadku innych odcieni z tej serii, kryje po 2 zwykłych warstwach.

♠     ♠     ♠

Colour Alike #544 is my third favourite shade from this set (I know that favourite means one nail polish, but let’s use this word in this way ;). Unfortunately, when you display has too many cool tones it will look almost only teal, so then trust my words that it’s mostly green. The base color is very close to emerald green and it shifts to dark blue/teal. It’s very visible in the pics and it wasn’t hard to capture, it’s just a nice duochrome shade. In the artificial light it’s almost only emerald green.

I thought that it was almost a dupe of OPI Cuckoo For This Color and his twin China Glaze Emerald Fitzgerald, but when I compared them I realised, that China Glaze (I don’t own OPI anymore, because I sent it to the Whale) doesn’t have emerald green tones, it’s almost only dark teal. Yes yes, Colour Alike is much better and when I say, that something is better than ChG it really means a lot :D I used 2 coats here, like in every shade from this set.

w cieniu / in the shade

 

Colour Alike 544

Colour Alike 544

Colour Alike 544

Colour Alike 544

w słońcu / in the sunlight

Colour Alike 544