Colour Alike #501 Do jasnej choinki!

   Colour Alike #501 Do jasnej choinki! jest wyraźnie zainspirowany lakierem A England  Saint George. Powiem tak – no jest blisko ale to jeszcze nie to ;) Na dole znajdziecie porównanie i informację czym się różnią. Co nie zmienia faktu, że #501 to naprawdę świetny lakier. To leśnozielone holo rozproszone, tutaj efektu linearnego się nie spodziewajcie, praktycznie się nie pojawia ale nie zmienia to faktu, że jest fantastyczny. W cieniu jest dość chłodny i szarawy (niestety zdjęcia w cieniu wychodziły mi straszne ale nie miałam kiedy ich poprawić) ale w słońcu zdecydowanie zyskuje na intensywności. Nadal jest jest chłodnym szmaragdem, mam nadzieję że ciepłych zielonych holo też się doczekamy :> Jak dla mnie jest idealny i wart kupienia, kto by pomyślał że w końcu polska marka wypuści tyle holo laksów ;)

Kupicie w Colorowo.pl :)

♠     ♠     ♠

   Colour Alike #501 Do jasnej choinki! is a shade that was obviously inspired by A England Saint George. I must say that it’s similar but it’s still not dupe ;) You can find the comparison between these two in the bottom of this post and an info about the differences. It doesn’t change the fact, that #501 is a really great varnish. It’s a forest green scattered holo, you won’t see the linear effect here because it appears rarely. But it’s still amazing without it. It’s a quite cool and grey color in the shade (my pic is awful but I had no time to redo it), but it gains a nice saturation in the sunlight. It’s still a cool toned emerald, but I hope that Color Alike will release some warm toned shades too. For me it’s perfect and worth buying, it’s quite unusual for me to see so many holo shades from Polish brand ;)

w słońcu / in the sunlight

Colour Alike #501 Do jasnej choinki!

Colour Alike #501 Do jasnej choinki!

Colour Alike #501 Do jasnej choinki!

Colour Alike #501 Do jasnej choinki!

Colour Alike #501 Do jasnej choinki!

Colour Alike #501 Do jasnej choinki!

w cieniu / in the shade

Colour Alike #501 Do jasnej choinki!#501 jest bardzo podobny do A England Saint George, ale jest bardziej szarawy i jaśniejszy. Ciężko mi to było złapać na zdjęciach, ale A England jest naprawdę intensywnym odcieniem, ciemnym i takim szlachetnym. Chciałabym powiedzieć, że #501 jest lepszy no ale nie jest niestety (aczkolwiek niewiele mu brakuje :>). Efekt holograficzny jest prawie taki sam w obu lakierach. W porównaniu do Colour Alike #496 Bamberka oba są o wiele ciemniejsze i przede wszystkim są szmaragdowe, bo Bamberka to turkus.

♠     ♠     ♠

#501 is a very similar shade to A England Saint George, but it’s lighter and greyish. It was hard to capture in pics, but A England is a really intense polish, it’s dark and it has this precious look. I would love to say that #501 is better, but unfortunately it’s not (but they pretty much alike :>). The holographic effect is almost the same in both shades. COmpared to Colour Alike #496 Bamberka both are much more darker and they are emeralds, Bamberka is a turquoise.

Colour Alike #501 vs AEngland St George vs Colour Alike #496 Bamberka