Colour Alike #478 Hollyłódź

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego po tym lakierze. Myślałam, że to będzie kolejny ładny metaliczny burgund (CA już miało metaliczne kolory i były super), ale okazał się czymś dziwnym do opisania. Nie wiem, że jest bardziej frostem, żelkiem czy shimmerowym lakierem. W sumie to nawet nie wiem czy mi się podoba. Ma taki dziwny wiśniowy kolor, nie jak świeże owoce tylko bardziej jak takie wygotowane z kompotu. Nie jest zły, ale na pewno nie jest dla mnie. Pozostałe odcienie z tej kolekcji zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu (moim zdaniem to jedyny średniak w tej kolekcji, nawet klasyczna czerwień jest dużo ciekawsza :P). Na zdjęciach dwie warstwy.

♠     ♠     ♠

I expected something totally different from this varnish. I thought that it would be another pretty burgundy metallic shade (CA already had some shades like this and they were great), but I got something hard to describe. I don’t know if it is more frost, more jelly or more shimmery. I also don’t know if I like it. It has this strange cherry color, not like fresh fruits, more like that from compote. It’s not that bad but it’s not for me, I liked other shades from this collection much more (imho it’s the only average shade from the bunch, even regular red is more interesting for me:P). It was 2 coats here.

w cieniu / in the shade

w słońcu / in the sunlight

A tutaj jak wygląda w porównaniu do Colour Alike #08 Burgundy Alike – #08 to odcień metaliczny (do tego o wiele ciemniejszy), #478 to bardziej połyskujący żelkowy frost ;-)

♠     ♠     ♠

And how it looks compared to Colour Alike #08 Burgundy Alike – #08 is a metallic shade (it’s also much darker), #478 is more like a sparkly jelly frost ;-)

 • Faktycznie dziwak, ale nie taki zły. nawet mi się podoba…trochę taki retro albo nie wiem, lata 80/90? :) Ja mam chyba coś podobnego z Inglota, ale bardziej glassfleckowy i jednak trochę inny. :D

 • Zu

  rzeczywiście wygląda trochę jak owoce z kompotu!! ale całkiem przyjemny dla oka :)

 • Hazel Eyed

  a mnie tam się podoba :) taki trochę inny

  • na szczęście świat jest różnorodny i dzięki temu każdy lakier znajdzie swój dom :D

 • mi się podoba! niby taki normalny, ale jednak inny :)

  • a widzisz, on jest serio fajny na wzorniku ale na moich paznokciach po prostu nie, on nie jest dla mnie na pewno.

 • Ola Wysocka

  Oj faktycznie, trochę rozczarowujący… bardzo pięknie wyglądał w butelczynie, aż miałam ochotę ale uznałam, że mam coś podobnego w ilości słusznej :) mam burgundy alike, jest przepiękny, jedna z moich ulubionych czerwieni.