Z kolorem mi do twarzy / This color fits me well

Musiałam ściąć wczoraj paznokcie i są mega krótkie :< Dobrze, że mam trochę swatchy zrobionych przy ładnej pogodzie, jak miałam jeszcze długie. Ciekawe czy wiele z was ma naprawdę bardzo krótkie paznokcie :-) Chyba się nie wystraszycie swatchy na ekstremalnych króciakach?:D

I cut my nails yesterday and now they are extremely short :< Fortunately I made some swatches on Saturday, when the wather was great and my nails was still long :-) Do a lot of you have very short nails?  :-) You won't be scared if you see swatches on them right? :D

A więc na dzisiaj Colour Alike 446 – „Z kolorem mi do twarzy”. Bardzo przyjemna kremowa fuksja, nałożyłam 3 warstwy tylko po to, aby była ciemniejsza ;-) Ale niewiele mi to dało w porównaniu do 2 warstw ;D Nie jest to sam róż, od razu mówię. W pomieszczeniu w cieniu jest nawet powiedziałabym dość fioletowy. Zdjęcia akurat robiłam w pełnym słońcu i w cieniu na zewnątrz. Bardzo mi się podoba ten kolor, ma ładne wykończenie, dość mocno błyszczące. Aplikacja ponownie bez zarzutu, ale to chyba jest cecha lakierów tej firmy, żaden z nich nie sprawiał mi problemów.

So today I want to show you Colour Alike 446 – „Z kolorem mi do twarzy” (This color fits me well). Really nice creamy fuchsia, I applied 3 coats because I wanted it darker (but it is almost no difference between 2 and 3 coats). Sometimes it has more purple in it (when I go inside my flat). I made photos in direct sunlight and in shadow outside. I like it, it has nice glossy finish. Application was flawless, like in every Colour Alike polish.

Papa ładne paznokcie :< Mam nadzieję, że szybko się zobaczymy :< Byebye pretty nails :< Hope to see you soon :<

 • zygzak

  wcale nie są takie którkie, jest ok!

  po angielsku bardzo krotkie paznokcie to nubbins.

 • sabbatha

  ale to nie sa te krotkie, to stary swatch :D

 • Shpilka

  ja mam obecnie ciut krótsze od Twoich, bardzo szybko mi rosną, ale są w tak kiepskim stanie, że tak co 2 tygodnie obcinam je, wiec są raczej średnio krótkie ciągle. Bardzo krótkie są ładne, ale to zależy od kształtu paznokcia i opiłowania :) kolorek tego alike średnio mi się podoba, niby moje tony, ale coś mi siew tym kolorze nie podoba ;D (na szczęście uff ;P i tak nie był na mojej liście)

 • zygzak

  to to lekko slabo, jak to są te dlugie…

 • sabbatha

  nom :-) niestety, takie paznokcie nic nie poradzę ;D Chciało się obgryzać to się ma :D

 • Paramore

  ten kolor kojarzy mi się z polewą jagodową ;9
  co do długości paznokci – niestety przez kilka lat musiałam męczyć się z krótkimi paznokciami, bo były słabe, rozdwajały się i łamały ;/ i zawsze chciałam mieć długie, wręcz marzyłam o takich.
  odkąd stosuję odżywkę, już nie mam tego problemu, obecnie moje paznokcie mają ok. 1,5 mm za opuszek i, w moim przypadku, są długie ;)

 • sabbatha

  no to ja podobne teraz miałam i też dla mnie były długie :-)

 • zygzak

  paznokcie nie zeby, odrosną!

 • sabbatha
 • Not bad, it’s feminine and a little dusty, I like it :>

 • U mnie dużo dały 2 odżywki SH – teflonowa, a ostatnio Diamond. Po 2 miesiącach stosowania zapomniałam o miękkich paznokciach, a od 4 miesięcy ani razu mi się nie złamały (raz rozdwoiły, ale przegięłam mocno z wypiłowaniem z boku).
  W przerwie urlopowej miałam takie 4-5 mm za opuszek, teraz mam koło 1 mm, bo takie długie przeszkadzają mi w szybkim pisaniu na klawiaturze :)

 • Iwetto

  Piękny :D

 • sabbatha

  Smaltoitaliano I totally agree with you :>

  Ania ja miałam jedną SH i mi nie podpasowała, dla mnie perfekcyjny jest Nailtek ale na razie nie potrzebuję :-)

  Iwetto da! :>