Poshe fast drying basecoat / szybkoschnąca baza

Many of you know that Poshe fast drying topcoat is my absolutely favourite (I wrote a comparison between Poshe and some other quick drying topcoats here). Lately I also got also 2 other products from Poshe distributor in Poland – polish reviver and quick drying basecoat. First I must say, that I already have my favourite base coat (IsaDora Second Nail) but it is so expensive and so small, that I think I won’t ever buy it (I got it for review). So it’s good that I got this base, because it’s also very good. Unfortunatelly I have issues with wearing nail polishes for more than 1-2 days without chipping. So when nail polish lasts in a perfect condition for more than 2-3 days it means that the base is really good. I was wearing some polishes for 3-4 days and had almost no chips nor no noticeable tipwear (I removed them because wearing single nail polish for more than 2 days is boring :P ). The basecoat is drying super fast and has a very handy brush – I like Poshe brush because it has triangular shape and it’s easy to paint with it. For me it has only one small disadvantage – if you have weak and dry nails it can dehydrate them more, so you need to use a hand creme after every nail polish removal (I’m too lazy for that so my nails are peeling from time to time). It’s similar to Orly Bonder, but it doesn’t stain nails (and Orly can do that) and dehydrate my nails a little less. It has also quite good stain protection. I can really recommend this base and I believe it’s one of the best nail polish bases I’ve ever tried. I think I won’t  look for any other base because I appreciate its quality and affordable price.
Wiele z was zapewne wie, że moim absolutnie ulubionym topem szybkoschnącym jest top z Poshe (moje porównanie takich topów znajdziecie tutaj). Ostatnio odtrzymałam od polskiego dystrybutora (czyli znanego wam Alphanailstylist) dwa inne produkty tej marki – rozcienczalnik i szybkoschnąca bazę. Na początek muszę nadmienić, że mam swoją ulubioną bazę (IsaDora Second Nail) ale jest tak mała i droga (35 zł/6 ml!), że wątpię abym ją kupiła (dostałam ją również do recenzji). Na szczęście dostałam ten produkt i jest również bardzo dobry. Niestety mam problematyczne paznokcie i bardzo rzadko udaje mi się nosić lakier bez odprysków dłużej niż 1-2 dni. Więc jak lakier w stanie nienaruszonym trzyma się 2-3 dni to jest to dla mnie wyczyn i oznacza, że baza jest bardzo dobra. Nosiłam kilka lakierów po 3-4 dni i miałam praktycznie zero odprysków i nie powycierały mi się nawet zbytnio końcówki (zmywałam, bo noszenie jednego lakieru dłużej niż 2 dni to dla mnie męczarnia :P). Baza bardzo szybko wysycha i ma bardzo poręczny pędzelek – lubię ogólnie pędzelek Poshe bo jest trójkątny i łatwo się nim maluje. Jak dla mnie baza ma właściwie jedną małą wadę – jeżeli macie słabe i suche paznokcie, może je dodatkowo wysuszyć, więc po każdym zmyciu lakieru koniecznie trzeba użyć kremu do rąk (ja jestem zbyt leniwa na to, więc czasami paznokcie mi przez to się rozdwajają). W działaniu jest podobna do Orly Bonder, ale nie odbarwia paznokci (a Orly lubi zabarwić paznokcie na pomarańczowo) i jednak mniej mi je wysusza niż konkurencyjny produkt. Dość dobrze chroni też przed przebarwieniami. Osobiście mogę polecić tę bazę, myślę że to jedna z najlepszych baz jakie używałam i w sumie nie będę już chyba zmieniać na inną, bo stosunek ceny do pojemności (27 zł/14 ml) i jakości jest bardzo dobry. Baza do kupienia jest na stronie Alphanailstylist.
Poshe fast drying basecoat
 • Rose Sélavy

  Dobrze wiedzieć, wyprobuje ja pewnie jak skoncza mi sie te IsaDory. Dla mnie w sumie wazniejsze od trwalosci jest brak przebarwien – mam paranoje. ;p

  • sabbatha

   są lakiery na które żadna baza nie pomoże, ale Poshe się nawet dzielnie sprawuje. Ogólnie jak dla mnie przebarwienia paznokci to i tak od ciągłego noszenia lakierów są bardziej niż od konkretnych kolorów.

 • I’m glad I found this post, because I’m always on the lookout for a top coat that dries quickly! I tend to use quick dry products like sprays and so on, but I’m thinking of investing in a top coat like the one you mentioned. Would it be available worldwide? I’ve never heard of this particular brand before?

  • sabbatha

   check my comparison that I linked in this post, I like Poshe a lot. I think it is avaliable worldwide, you can buy it in Transdesign.com for sure.

 • już tyle o nim słyszałam… cena zachęcająca bo nie wysoka, jak zużyję swój to kupie

 • Patrycja

  Też się zastanowię nad jego kupnem :)

  • sabbatha

   ale bazy czy topa :D

 • Red Lipstick

  muszę mu się bliżej przyjrzeć :)