Models Own Absinthe

   How to remove glitter nail polish / Jak zmyć brokat

Models Own Absinthe to jeden z odcieni z kolekcji Velvet Goth. Mam jeszcze fioletowy i chcę mieć wszystkie, bo są naprawdę rewelacyjne. Na zdjęciach są dwie warstwy, spokojnie to wystarcza do pełnego krycia. Lakier schnie do matu, ale ja wolę go z topem (który oczywiście zjada, więc daję raczej go dwie warstwy). Jakoś z reguły tak mam, że matowe lakiery topuję bo wtedy są fajniejsze ;-)

Absinthe jest bezbłędny, czego nie mogę powiedzieć o jego opakowaniu. Nakrętka jest pokryta czymś w rodzaju aksamitu czy innego weluru. Trochę dziwne uczucie jak się nią maluje, ale w sumie ja nie o tym. To futerko znajduje się też pod nakrętką. Nie wiem po co, przez to się przykleja do szyjki, wpada do środka butelki, oblepia patyczek od pędzelka i łatwo sobie gluta przenieść na paznokcie (już nie wspominając, że to zanieczyszcza i  zagluca lakier). Nie wiem co za dureń to projektował, także radzę sobie to jakoś usunąć, może patyczkiem z acetonem, w sumie nie wiem czy to nawet łatwo się usunie.

♠     ♠     ♠

Models Own Absinthe is one of the 5 shades from Velvet Goth collection. I bought also a purple one and I need to get other shades ASAP. I used 2 coats for the pics and it was enough. It dries to matte finish, but I applied topcoat over it (like with the most matte polishes ;). It’s a topcoat eater so I put 2 coats of TC over it. Imo most of glittery matte shades looks better with topcoat ;-)

Absinthe is a perfect polish, but I can’t tell the same about its packaging. The bottle cap has a velvet alike fabric over it. It’s a bit weird feeling to paint nails with cap like that, but it’s not a big problem. The main problem is that the cap has this fabric also under the cap. I don’t know what a moron invented it, because both my Velvet Goth polishes has now this fabric in the bottle neck, on the brush and in the polish! It makes a varnish goopy and it’s easy to put a piece of it on nail! I need to try to remove it with some acetone, I hope I can make it because it’s so annoying!

w cieniu / in the shade

Models Own Absinthe

w słońcu / in the sunlight

Models Own Absinthe

Z topem / with topcoat

w cieniu / in the shade

Models Own Absinthe + topcoat

w słońcu / in the sunlight

Models Own Absinthe + topcoat