Joko Whirling Dervish

Joko Whirling Dervish jest częścią kolekcji Oriental Express, która szczerze mówiąc nie powaliła mnie na kolana. Dostałam 3 do recenzji i niby są ok (bo lakiery Joko są dobre jakościowo) ale kolory nie są szczególnie oryginalne (ale jakie są przy stanie ponad 1200 lakierów). Whirling Dervish (co to w ogóle znaczy? Ktoś pomoże? :P) niestety kryje niezbyt dobrze, bo po 3 warstwach nadal mi lekko prześwitywały końce. Schnięcie średnie, ale do przeżycia. Kolor jest dość chłodny, przede wszystkim dlatego że ma w sobie srebrno-różowe drobinki. Ładny, ale nie porwał mnie jakoś szczególnie (no i to krycie).

BTW. Czcionka na naklejce u góry nakrętki (zobaczcie u Siulki) jest na tyle nieczytelna, że mnie zaczęła po prostu irytować ;) Wiem, że czcionka ma pasować do tematu przewodniego kolekcji ale po prostu źle się je czyta. A może po prostu już mi wzrok szwankuje.

♠     ♠     ♠

Joko Whirling Dervish was a part of the Orient Express collection, which (to be honest) was a quite boring for me. I got 3 shades for review and even they are ok (because most of Joko polishes have a good quality) colors are not very original (but which shades are when you reached 1200 polishes in your stash?). Unfortunately Whirling Dervish coverage isn’t the best, I used 3 coats and nail tips was still slightly visible. Drying time is average, but nothing I can’t handle. The color is quite cool, mainly because it has a silver/pink shimmer. It’s nice but not very interesting.

w cieniu / in the shade

Joko Whirling Dervish

w słońcu / in the sunlight

Joko Whirling DervishJoko Whirling Dervish

 • Agata Ma Nosa

  Kolor podoba mi się nawet bardzo, jednak te prześwity skutecznie gaszą mój zachwyt
  Czcionka przekombinowana:O

 • Baśka

  „Wirujący derwisz” zdaje się ;)

  • ale co to w ogóle jest derwisz :P tzn. wygooglowałam już ale masakryczna ta nazwa :P

 • ten błysk <3 derwisz… hmmm, nawet nie wiem co mi się z tym kojarzy :o

  • ja już wiem że to żebrzący mnich muzułmański :D nawet w krzyżówce wczoraj to hasło trafiłam :P

 • Maanamu nie słuchasz, bo od razu byś skojarzyła nazwę ;p
  Ale derwisze to tak bardziej w białych kieckach mi się kojarzą ;)
  Co nie zmienia faktu, że kolor przyjemny całkiem.