Colour Alike Typografia A

Colour Alike Typografia A to pierwszy w kolejności odcień z nowej kolekcji Colour Alike. Typografia to odświeżona kolekcja klasyczna, więc większość odcieni jest spokojna i podstawowa (aczkolwiek nie nudna i nijaka!). Oczywiście jak zwykle, gdy dostaję nowe lakiery Barbry to paznokcie mam połamane i jestem potem spóźniona ze swatchami, no ale co się odwlecze to nie uciecze prawda? ;) Odcień A to po prostu biel, ale nie jest to taka zwyczajna biel. To najładniejsza czysta biel jaką mam (poza China Glaze White On White, ale ten lakier jest droższy i słabiej kryje). Lakier jest idealny do noszenia solo, szkoda cokolwiek na niego nakładać bo wygląda fantastycznie bez żadnych dodatków. W słońcu widać, że ma mikroskopijny pyłek, przez co nie jest płaski i korektorowy. Kryje po 2 grubszych lub 3 cieńszych warstwach, mi przy swatchowaniu zadrżała ręka więc dołożyłam trzecią ;) Ma świetny połysk i bardzo szybko wysycha, więc nie przeszkadza ta trzecia warstwa w ogóle. Oczywiście cukierkowo pachnie, jak wszystkie nowe CA.

Zabijcie, ale zapomniałam porównać z Białą Fabryką – powiem tylko że A jest czysto biały a Biała Fabryka jest beżowa.

Jeżeli potrzebujecie lakier pod brokaty, to szkoda marnować A i lepiej kupić biały lakier Colour Alike z serii frenchowej – kryje po jednej warstwie. Efekt frenchowego jest korektorowy, więc ja solo go nie noszę bo mam pięknego A :3

Kupicie w Colorowo.pl :)

♠     ♠     ♠

Colour Alike Typografia A is a first shade from brand new classic collection by Colour Alike. Most of the shades from Typografia are calm and simple (but they’re not boring!). Of course when I got this set my nails were broken (like always when I get new CA) so I’m late with swatches, but there is never too late for pics right?;) Shade A is a pure white, but it’s not that simple! It’s the most beautiful white polish in my stash (except China Glaze White On White, which is more expensive and has worse coverage). It looks perfect solo, so it’d be a waste to cover it up. It also has a tiny shimmer which is visible in the sunlight, that’s why it doesn’t look flat and like a paint. It covers my nails after 2 thick or 3 thin coats, but I had a trembling hand so I applied 3 ;) It has a great shine and dries really fast, so I don’t care about this third coat. Of course it smells like candies, like all new CA.

w cieniu / in the shade

Colour Alike Typografia A

   Colour Alike Typografia A

w słońcu / in the sunlight

Colour Alike Typografia A

Colour Alike Typografia A

 

 • Podoba mi się bardzo! Szkoda ze mi sie nie trafil :( Zanim dojrzeje do decyzji kupna to moda przeminie :P

  • oj tam, kup kup :P Poza tym jaka moda, białe rządzą cały czas :D

 • karminowe.usta

  Nie przepadam za bielą, ale muszę przyznać, że ten lakier w niczym nie przypomina korektora;)

 • biały chyba zawsze fajnie wygląda, co tam moda. a ten jest wyjątkowo idealny. :3

 • Pierwszy raz widzę biały lakier, który tak wygląda – nie kredowo, nie papierowo. Podoba mi się, chociaż nie odważyłabym się nosić go z moimi sinawymi rękami.
  Ale dla osoby z doskonale jasną skórą – cóż, lakier Królowej Zimy :)

  • oj tam oj, na pewno by fajnie wyglądał ;p

 • nie nie nie :D jakiś róż poproszę :P

  • B jest różowy, ty go nie dostałaś przypadkiem?:P

 • byizis

  Nie przekonam się do białego.

  • Szkoda, białe lakiery są fajne :) Ale to tak jak ja się nie przekonam do mavue :D

 • Agata Ma Nosa

  Mam i bardzo lubię – jeden z nielicznych, które nie wyglądają jak korektor i nie odchodzą całymi płatkami. Tak, tak tak!!!!!

 • odwaznie, nigdy nie mialam tego koloru na calych paznokciach, fajnie to wyglada, przyznam:)))

  • białe paznokcie są fantastyczne w lecie, jak dłonie są opalone i ubieramy się dość lekko :)

 • Chcem! Ale jednej sztuki nie chce mi się zamawiać, więc kolejne tygodnie będę się do niego ślinić :-)

 • A ja się tak zastanawiam, czy typografia A różni się od Siner Lady? Bo do mnie jako typografia A razem z całą kolekcją trafiła właśnie Siner Lady, która była kiedyć na facebooku zapowiadana razem z czarnym Black Saint jako początek kolekcji. W końcowym efekcie Siner Lady zamieniło się w typografię A, a Black Saint w Typografię L.
  Pytam dlatego, że wszędzie gdzie widzę na zdjęciach buteleczkę z napisem typografia (A), blogerki piszą, że kryje po 2 warstwach, ja żeby uzyskać na prawdę dobre krycie swoim lakierem w buteleczce z napisem Siner Lady (który był oznaczony pod spodem jako A) bez widocznych końcówke potrzebowałam 4 cienkich warstw. Mi to akurat nie przeszkadza, ale zastanawiam się czy do mnie trafiła np wcześniejsza partia lakierów o nieco innym składzie i kryciu.

  • A to Siner Lady, ale mogłaś dostać partię ze świeżej bazy więc gorzej kryje. Tak było kiedyś z jakąś tam kolekcją (nie pamiętam którą), że ja i Orlica dostałyśmy bardzo świeże lakiery i większość kryła po 3 warstwach, a jak ktoś kupował później to już kryły normalnie.

   No i ja nie nakładam mega cienko, maluję jak pastelami to wtedy i 2 wystarczają (trochę grubsze i szybko nakładam).

 • Przydałby mi się ten frenchowy na podkład. Narazie czekam na całą typografię i już się cieszę na tą biel, bo szlachetnie wygląda :)