A lot of randomness ;-) makeup, nails, top10 polishes etc.

Ok it is a New Year so it is also time to write a random chit-chat post ;) It was a long and expensive year. I stopped to bite my nails and I became a polishaholic. Poor wallet :< I bought A LOT of polishes and I started blogging. I created also my Facebook page and Twitter ID. So this year was good I think ;-) Few days ago I also bought my own web domain http://spookynails.com :-)

Dobra, mamy Nowy Rok, czas na post o wszystkim i o niczym ;) To był długi i kosztowny rok. Przestałam obgryzać paznokcie i stałam się lakieroholiczką. Biedny portfel :< Kupiłam MASĘ lakierów i zaczęłam blogować, stworzyłam też stronę na Facebook’u i użytkownika na Twitterze. Więc chyba ten rok był w porządku ;-) Do tego wykupiłam własną domenę http://spookynails.com :-)

First – my New Year’s Eve makeup. KKCenterHK sent me some false eye lashes for review. I used:

Na początek sylwestrowy makijaż. KKCenterHK wysłali mi kilka kompletów sztucznych rzęs do testów. Użyłam:

Too Faced Shadow Insurance base

Inglot eyeshadows
Coastal Scents gel liner in black
lashes ES Brand A715

baza pod cienie Too Faced Shadow Insurance
cienie Inglot
czarny żelowy liner Coastal Scents
rzęsy ES Brand A715

My mani was OPI Sparkle-icious, but I don’t have swatch. One day after I made a zebra stripes with Konad m57 plate and special black nail polish. It is so sparkly! I love this polish!

Jako mani sylwestrowe  miałam OPI Sparkle-icious, ale nie mam słocza solo. Dorobiłam dzień później zebrowe paski, przy pomocy płytki Konad m57 i specjalnego czarnego lakieru do wzorków. Ale one błyszczą! Uwielbiam ten lakier!

Daylight / Światło dzienne

Artificial light / sztuczne światło

I was thinking about my polish Top10. Making Top20 could be easier I think, but I tried to list only the best polishes. So here is the list:

Myślałam o liście Top10 lakierowej. Top20 by było łatwiejsze do spisania, ale starałam się wypisać tylko najlepsze z najlepszych. A więc oto one:

1. Essence Trendsetter
2. China Glaze DV8
3. Colour Alike 448
4. OPI DS Extravagance
5. Misa Toxic Seduction
6. OPI Smitten With Mittens
7. Orly Meet Me Under The Mistletoe
8. Zoya Valerie
9. OPI Sparkle-icious
10. Essence Back To Paradise

Of course there is a lot more great polishes, but I cant list them all :-)

Oczywiście jest masa innych świetnych lakierów, ale nie mogę wszystkich wypisać :-)

I want to thank you all for your support, lovely comments, adding me to your blogrolls and all mentions about me :-) It is amazing, that so many of you are reading my blog! :-* Thanks to all companies for sending me some products for review :-)

Chciałabym wam wszystkim podziękować za wasze wsparcie, miłe komentarze, dodawanie mnie do blogrolli i wszystkie wzmianki o moim blogu :-) To niesamowite, że tak wiele osób czyta mojego bloga! :-* Dziękuję też wszystkim firmom za wysyłanie produktów do recenzji :-)

I have also 3 special thanks:)
For lovely Orlica from http://lakieroholiczka.blogspot.com/, for those hundreds of hours spent talking with me (about nails, polishes, life and everything). Mua :*
For all girls from our Polish nail polish fanatics forum http://www.klublakierowy.fora.pl/ – thanks for all good words about my swatches :D And for swaps and all temptations :-) And for talking too!
For TheOleskaaa from http://theoleskaaa.blogspot.com/ and http://www.youtube.com/user/TheOleskaaa also for support, swaps and mentions :-)

Mam jeszcze 3 specjalne podziękowania :)

Dla przecudownej Orlicy z bloga http://lakieroholiczka.blogspot.com, za te setki godzin spędzonych na rozmowach (o paznokciach, lakierach, życiu i wszystkim innym). Mua:*
Dla wszystkich dziewczyn z naszego lakierowego forum http://klublakierowy.fora.pl – dzięki za wszystkie miłe słowa o moich swatchach :D I za kuszenie ;-) I za rozmowy też!
I dla TheOleskaaa z http://theoleskaaa.blogspot.com i http://www.youtube.com/user/TheOleskaaa zarówno za wsparcie jak i wzmianki o moim blogu i wymianko-prezenty :-)

Do you want to see something special on my blog? More polish series? Reviews? More random posts? :-)

Chcecie czegoś specjalnego na moim blogu? Więcej serii lakierowych? Recenzji? Więcej postów o wszystkim i o niczym? :-)

HAPPY NEW YEAR AGAIN!

JESZCZE RAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

 • Orlica

  Łaaa, ale mi się miło zrobiło :D
  Też Cię kocham! :P (Serio setki godzin? Matulu…!)

  Właśnie spodobały mi się posty o wszystkim i o niczym, więc proszę więcej takich xP

 • I really like polish series. :) I know you can get really fed up with the brand if it’s a long serie, but I loved the Jumpy series. Althoug now it bugs me really bad, that I can’t get them. Some are really awesome.

 • świetny mani, już od jakiegoś czasu nie mogę wyjść z podziwu, jak Ty te paznokcie tak równiutko malujesz, przy skórkach są po prostu idealne:)))

 • zygzak

  gratuluję roku, wyglądał na udany!

 • sabbatha

  Orlica – dobrze dobrze ;-)

  Ulmiel – maybe someday, somewhere :D

  MizzVintage – dziękuję, staram się malować coraz lepiej :-)

  zygzak – lakierowo na pewno :D

 • jbrobeck

  those eyelashes look great on you!

 • sabbatha

  thank you jbrobeck! I like them very much :-)

 • sabbatha

  Dziękuję za miłe słowa :-) Niestety ja mam ogromny problem z fotografowaniem makijażu :-( Więc step to w ogóle by była ciężka sprawa, ale makijaże mam nadzieję, że częściej pokażę :-)

 • Sliczny makijaz sylwestrowy:) Moglabys od czasu do czasu jakis make-up wrzucic, a moze nawet stepa:)

 • Moniak

  Sabb, ja również gratuluję świetnego bloga i życzę, abyś miała jeszcze więcej pasji, chęci i siły na nowe lakiery i kuszenie :*

 • Loads of features and functions on these steam showers, I really like the radio opinion and the
  lighting style

  Here is my website :: steam shower aromatherapy (Lavonda)
  Lavonda ostatnio opublikował…LavondaMy Profile